Fundacja „Broken Wings” pomaga poszkodowanym w wypadkach

Fundacja Broken Wings jest organizacją non-profit, która została założona w celu niesienia pomocy ofiarom wypadków drogowych. Wierzymy w siłę słowa i wartość profesjonalnej porady prawnej.

Doświadczony prawnik prowadzący sprawy z zakresu prawa ruchu drogowego oraz radca prawny prawo pracy, są gotowi udzielić Państwu odpowiedzi na pytania.

Fundacja powstała po tragicznym wypadku motocyklowym syna naszego przyjaciela, który został fałszywie oskarżony o spowodowanie wypadku, a następnie sądzony za przestępstwo, którego nie popełnił. Pomimo wszystkich dowodów wskazujących na jego niewinność, starano się przypisać mu winę. Długa i kosztowna batalia sądowa, którą stoczył, uświadomiła nam, jak trudno jest komukolwiek bronić się w podobnych sytuacjach. Gdy zagłębiliśmy się w temat, rozmawiając z wieloma przyjaciółmi motocyklistami, przekonaliśmy się, że ten przypadek nie jest wyjątkowy i że jest więcej osób z podobnymi historiami. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na skuteczną obronę w tak zawiłych i często przewlekłych sprawach sądowych.

Postanowiliśmy, że postaramy się pomóc takim osobom, zakładając fundację, która będzie w stanie zaoferować profesjonalną pomoc prawną ofiarom wypadków drogowych, zwłaszcza motocyklistom. Ponadto chcieliśmy zaoferować szerszy zakres pomocy zarówno samym motocyklistom, jak i ich rodzinom.

Nasza fundacja powstała w maju 2019 roku i ma siedzibę w miejscowości Pokój, w województwie opolskim. Jesteśmy małym zespołem ludzi, którzy zjednoczyli się, aby pomagać innym, udzielając pomocy prawnej motocyklistom, którzy zostali poszkodowani na drodze.

W skład naszej rady i zarządu wchodzą zarówno prawnicy specjalizujący się w powyższych rodzajach spraw, jak i motocykliści z wieloletnim doświadczeniem, znani i szanowani w środowisku. Pozwala nam to dotrzeć do szerszego grona osób, zainteresować ich naszą działalnością i pozostać w ich świadomości, aby w razie „najgorszego” wiedzieli, gdzie mogą zwrócić się o pomoc.

Osobiście odpowiadam za kontakt z beneficjentami, sponsorami i darczyńcami. Nie stronię też od mniej ekscytujących elementów naszej działalności – wszelkiego rodzaju dokumentacji, która prawdopodobnie nigdy się nie kończy!

Fundacja Broken Wings ma trzy główne cele:

1. Pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, zwłaszcza motocyklowych, oraz ich rodzinom. Obejmuje to organizowanie leczenia, w tym sanatoryjnego, rekonwalescencji i wypoczynku oraz organizowanie pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej.

2. Prowadzenie działań na rzecz bezpieczeństwa, w szczególności w ruchu drogowym.

3. Ochrona środowiska i propagowanie zdrowego stylu życia.

Fundacja nie opiera się wyłącznie na darowiznach i dobrej woli innych ludzi. Prowadzimy kilka firm, które przynoszą fundacji dochód. Mamy na przykład studio tatuażu i piercingu, produkujemy teledyski czy filmy reklamowe. Niestety, ze względu na przedłużające się postępowanie, nie udało nam się jeszcze uzyskać statusu OPP (organizacji pożytku publicznego) i znaleźć się na liście organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku.

Na naszym rajdzie mile widziany jest każdy – płeć, wiek czy status społeczny nie grają tu roli. Jedynym kryterium jest pozytywne nastawienie i chęć uczestniczenia z nami w imprezie, która oprócz dobrej zabawy daje możliwość wsparcia fundacji. Im więcej nas będzie, tym większą pomoc będziemy mogli zaoferować. Składka wynosi 50 zł od motocyklisty, 25 zł za „plecak”, a motocyklistki wchodzą za darmo. Istnieje możliwość noclegu na terenie ośrodka pod namiotem (20 zł) lub pod dachem po wcześniejszej rezerwacji.

Mamy nadzieję, że wielu z Was przyjedzie i przyłączy się do naszej misji!

1. Wiola
    23 maja 2022 @ 16:38

Jestem bardzo szczęśliwa, że wreszcie otrzymujemy pomoc, której potrzebujemy jako ofiary wypadku motocyklowego.

Chcę Wam podziękować za pomoc w przywróceniu mojego życia na właściwe tory po wypadku i wiem, że inni będą mogli zrobić to samo dzięki usługom, które oferujecie.

2. Karol
    23 maja 2022 @ 16:39

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu otrzymujemy pomoc, której potrzebujemy jako ofiary wypadku motocyklowego.

To była długa i trudna droga do wyzdrowienia, ale dzięki wsparciu naszej rodziny i przyjaciół – a teraz także dzięki pomocy – czujemy, że możemy wreszcie ruszyć do przodu z uzdrowieniem i odbudową.

3. Renata
    23 maja 2022 @ 16:40

Witam, piszę, aby wyrazić moje podziękowania i wdzięczność za pomoc, jakiej nam udzielono jako ofiarom wypadku motocyklowego.

Mam nadzieję, że macie się dobrze i że wasza rodzina jest w dobrym zdrowiu. Proszę dać mi znać, jeśli jest coś, co mogę zrobić dla Pana lub Pana rodziny.

4. Grzegorz
    23 maja 2022 @ 16:41

Cieszę się, że w końcu otrzymujemy pomoc, której potrzebujemy jako ofiary wypadków motocyklowych.

Czuję, że zawiódł nas nasz własny rząd i nadszedł czas, aby położyć temu kres.

5. Ela
    23 maja 2022 @ 16:42

To bardzo ekscytujące, że wreszcie otrzymujemy pomoc, której potrzebujemy jako ofiary wypadków motocyklowych.