Specjaliści ZUS pomogą w sprawie 300 plus

W pierwszych tygodniach lipca wielu rodziców złożyło wnioski o przyznanie wyprawki szkolnej. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mogą jeszcze złożyć wniosek do końca listopada br.

W tym roku obsługą i wypłatą świadczeń 300 plus, w ramach programu Dobry Start, zajmuje się Administracja Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie poprzez: Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Empathy – przypomina Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podlaskim.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku na PUE muszą najpierw założyć profil za pomocą aplikacji PUE. Proces składania wniosku można zakończyć online na stronie www.pue.gov.pl.

Do założenia profilu potrzebne będą:

– dowód osobisty, numer konta bankowego, adres e-mail oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli Twoje dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą niepełnosprawną.

Ważne jest też, aby znać numer PESEL dziecka i adres szkoły, do której uczęszcza.

ZUS przypomina, że rodzice, którzy korzystają z kart przedpłaconych wydawanych np. przez MOPS, GOPS nie mogą wskazać konta z karty. Muszą podać osobiste konto bankowe. – Coraz częściej obserwujemy, że klienci wpisują we wniosku konto z karty przedpłaconej wydanej przez MOPS, GOPS, a pieniądze wracają do ZUS Białystok. Warto więc sprawdzić, czy we wniosku wpisaliśmy właściwy numer konta – mówi rzeczniczka ZUS.

ZUS przypomina, że rodzice, którzy korzystają z kart przedpłaconych wydawanych np. przez MOPS, GOPS nie mogą wskazać konta z karty. Muszą podać osobiste konto bankowe. – Coraz częściej obserwujemy, że klienci wpisują we wniosku konto z karty przedpłaconej wydanej przez MOPS, GOPS, a pieniądze wracają do ZUS. Warto więc sprawdzić, czy we wniosku wpisaliśmy właściwy numer konta – mówi rzeczniczka ZUS.

Z pomocy pracowników ZUS można skorzystać nie tylko w siedzibie firmy, ale także podczas licznych dyżurów organizowanych w urzędach i na poczcie. Terminy dyżurów pracowników ZUS.

1. Kajetan
    7 lipca 2022 @ 09:33

Super, cieszę się, że jest już ta kwota 300 plus, która da nam wiele korzyści dla dzieci.

To wspaniałe wiedzieć, że mamy tak ogromne wsparcie od Was wszystkich.

Nie możemy się doczekać, kiedy zaczniemy z Wami współpracować i damy Waszym dzieciom to, czego najbardziej potrzebują w życiu: edukację.

2. Grześ
    7 lipca 2022 @ 09:37

To bardzo ekscytujący czas dla nas i jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość.

Wspaniała wiadomość!!!

3. Julia
    7 lipca 2022 @ 09:38

Dziękuje za wsparcie. Jestem wdzięczny, że otrzymałem taką kwotę, która przyniesie dzieciom wiele korzyści.